O mnie

by kaftann

Nazywam się Konrad. Z wykształcenia jestem anglistą, z zawodu nauczycielem i tłumaczem, w życiu prywatnym mężem i kocim tatą, a hobbistycznie graczem, kinomanem, melomanem i fanem wszelakich przejawów kultury cyfrowej. Jak to się stało, że wylądowałem na YouTube? Ot, ciekawa historia.

Swoją przygodę z montażem wideo rozpocząłem w 2004 roku, na wersji testowej programu Sony Vegas, w którym, z uporem maniaka, spędzałem wielogodzinne sesje, próbując doskonalić moje umiejętności w sklejaniu do kupy krótkich filmów z gier. Głównie były to treści poświęcone rozgrywce wieloosobowej w pierwszych częściach serii gier Call of Duty. Takie tam nieznane nikomu pifpafy, może słyszeliście. W 2012 roku zdecydowałem się spróbować swoich sił w prowadzeniu materiałów poświęconych grom fabularnym – z komentarzem głosowym. Wiedziałem, że ze swoimi umiejętnościami montażu potencjał mam ogromny, a i gadatliwy byłem od smarkacza. Nie sądziłem jednak, że ledwie kilka lat później będę głowił się nad decyzją porzucenia swojego dotychczasowego zawodu na rzecz poświęcenia się w pełni swojemu nietypowemu, jak na tamte czasy, hobby.

Los chciał, że wpierw dziesiątki, a potem setki tysięcy osób zachwycały się moimi filmami. Od wspólnych, niezapomnianych przygód wśród produkcji fabularnych, przez wieloosobowe tytuły survivalowe, montowane na wzór iście filmowy, po coś tak, zdawać by się mogło, prostego jak tłumaczenia anglojęzycznych gier. Każdy znalazł coś dla siebie, a mnie udało się połączyć wszystkie nabyte na przestrzeni lat umiejętności i zainwestować je, włącznie z ogromem czasu, w rozwój mojego hobby „po godzinach”, które z czasem przeistoczyło się w pracę. I tak oto wstawanie o 4 rano by przez dwie godziny, przed wyjazdem na uczelnię, nagrać cokolwiek dla swoich widzów, stało się wielogodzinnymi sesjami nagrań możliwie najbardziej ciekawych treści, które umilą komuś wieczorny wypoczynek, czy poranną kawę.

Jakie gry nagrałem, zapytasz?

Listę wszystkich nagranych przeze mnie gier znajdziesz tutaj.

Sprzęt, którego używam:

Mikrofon Shure SM7b + Mixer TC-Helicon GO XLR

Panele akustyczne Elgato Wave Panels Starter Set

Ramię mikrofonowe Elgato Wave Mic Arm LP

Lampy 2x Elgato Key Light MK.2 + Elgato Key Light Mini

Nagrywarka konsoli Elgato 4K60 Pro

Karta do przechwytywania kamery Elgato Cam Link 4K

Kontroler streamów Elgato Stream Deck MK.2

Green Screen Elgato Green Screen

Monitory BenQ Mobiuz EX3210U i BenQ Mobiuz EX2710U

Karta graficzna GeForce RTX 4080

Procesor Intel Core i9-11900K, 3.5GHz

Płyta główna TUF GAMING Z590-PLUS WIFI

Dyski NVMe 2x XPG SX8200 PRO 2 TB M.2 2280